Z mého talíře 21

Jak jsem si minule libovala, že burgery už nejsou tak pravidelné, tak po pár dnech je tady další :) 
Člověk míní a život mění, mám pocit, že to je heslo po první polovinu tohoto roku. Už si ani neříkám, že se to každým dnem musí změnit :) A to nám ještě nezačala plná pracovní sezóna :D 

Při cestě přes Výškovice, kdy už bylo docela odpoledne a já od snídaně nic nejedla, jsme se rozhodli zastavit se v kdysi velmi často navštěvované Stračeně ve Výškovicích. Nějak jsem si neuměla vybrat a tak jsem si dala burger. Bohužel jsem z něj už nebyla nadšená tak, jako dříve. 

Moje pokusy s lívanci nemají hranic :D Vymyslela jsem si, že udělám lívancovou věž s banánem.
Přiznávám, že po vyfocení se mi okamžitě zhtroutila :D

Orestovat kuřecí a k němu zeleninu je rychlá klasika. Nicméně stejně vždycky moc potěší. 

Pro ozvláštnění jídelníčku rybička s hranolky z brambor a mrkve a k tomu cuketové proužky. Ryby se snažím zařazovat co nejčastěji, ale většinou to končí u tuňáka z plechovky, protože čerstvé ryby nejsou tak často k sehnání. O to více si na ní pak pochutnám 

Opět Golfpark Lhotka a jejich kuřecí galantina, té neodolám nikdy natož když je daná jako denní menu :) 

Sacharidová nálož v podobě bramborových hranolek z Acti-Fry a se spoustou zeleniny (aby to nevypadalojako prasárna) 

Pečené kuře je z mého dětsví jídlo na neděli, ale proč se tím omezovat :) Místo másla nebo špeku jsem nahoru dala sušenou šunku a k tomu jsem si udělala rizoto s hříbkami.

Tento týden jsem se už opravdu snažila vařit i doma a jídlo promýšlet. Dieta není o tom, že máte nebo nemáte čas, ale o tom, jak si člověk dny a jídla v nich naplánuje.
Přeji Vám klidnější dny než máme my. 

Komentáře