Z mého talíře 25

Další týden utekl jako voda a jsou tu opět střípky z kuchyně :) Začala plná pracovní sezóna a tak se diáře plní spoustou úkolů i cestování. Nicméně i tak se snažím lednici plnit spoustou ovoce a zeleniny, abych ten jídelníček měla přece jen co nejpestřejší.

Když objevím někde v akci tortilly, tak neváhám, natož tyhle skvělé celozrnné z Lídlu. A tak tedy s kuřecím masem, jogurtovým dipem a zeleninou. 

Cuketový jáhelník je už osvědčený receptík, tentokrát je na něm tvaroh s rebarborou a ten se asi taky brzy stane stálicí. Recept na koláč ZDE

Když se mi zdálo, že zeleninu jsem ozkoušela na všechny způsoby, tak jsem do salátu přidala ovoce a to vodní meloun. Salát se tím ozvláštnil a já jsem si ho opět mohla užít jako super svačinku :)  
Normální pizzu až tak nemusím a když už, tak si ji dělám doma. Ale když jsem byla doma sama, tak jsem vzala za vděk květákovou variantou, abych mohla vyrobit jenom jednu. Pochutnala jsem si přímo královsky.  


Po delší době zase čas na změnu a tak po několika letech v Rong Wang u Stodolní a rozhodla jsem se dát si opravdu celé menu. Jako první tedy japonská polévka s lososem.
Jako předkrm musely jít závitky, jen tak pro srovnání s těmi v Thajsku :) Byly skvělé úplně stejně jak si je pamatuju. 

A hlavní chod byla kachna s rýží na horkém talíři. 
A když už, tak jsem si dala i klasický recept v podobě smaženého banánu s těstíčku. Upřímně mě překvapila velikost porce za tu cenu :) 
Kaše ve všech podobách, jáhlová s broskví.V oblíbeném Golfpark Lhotka se grilovaly mořské plody a tak jsem neodolala krevetám na grilu se salátkem.

No a taky tatarák z lososa mě zlákal a byl tedy naprosto dokonalý. 

Další z výtvorů jak nacpat do jídla co nejvíce zeleniny. Salát, chřest, rajčata a k tomu směs z cukety a hříbků s kuřecími prsy.

Čerstvá rybka je pro nás lahůdka a potvrdil to i tento pstruh pečený v trobuě s koprem a opět salátkem. 

U našich jsem nafasovala trochu salátu a tak jsem ho tento týden cpala naprosto všude, barevné talíře mě opravdu bavily. Snad i vy máte takto pestrédny plné sluníčka. 

Komentáře