Zdravé "Bounty" pralinky

Zase jednou přišla chuť na něco nového. Nedávno nám tchán dovezl balík malinkých Bounty tyčinek a padly za vlast během několika dní a tak jsem si říkala, že bychom si mohli něco kokosového taky vyrobit. 
Tyhle domácí Bounty jsou strašně jednoduché, hodí se jak zákusek ke káve nebo i jako dáreček pro někoho blízkého. Nejbezpečněší je dát si je do mražáku a vytahovat postupně nebo Vám je nějaký šotek doma prostě sní. 

Ingredience:
200g Kokosu
1/2 plechovky kokosového mléka
stévie/40g medu na oslazení 
sojové mléko zajíc asi lžíce / protein 
navrch čokoláda nejlépe vysokoprocentní 

Postup: 
 Smíchejte si v misce kokos a kokosové mléko a dejte vařit. Směs se bude velmi lepit, tak ji míchejte a přidejde zajíce a med. Opravdu dost si to oslaďte, ať nedopadnete jako my a nemusíte to pak polívat doslazovanou čokoládou, protože kokos by sladký málo. Nechte směs chvíli přohřívat a mezitím si nvymyslet tvar/formičku do jaké budete směs dávat. 

Já jsem použila mini formičky na muffinky. Další možnost je vyválet malé válečky nebo dát směs zmrazit třeba na dno nějakého pekáčku a pak ji nakrájet na menší proužky. 

Dejte směs na chvíli zmrazit, aby byla pevnější a taky, aby Vám na ni čokoláda hezky tuhla a rozehřejte si nad parou čokoládu. Pak už jen dle libosti Bounty pralinky máčejte, pokapávejte nebo cokoliv, co se Vám zlíbí.


Přeju dobrou chuť, já si jdu právě jednu dát k odpolední kávě. 

Komentáře